İlçe Kaymakam Vekilimiz Sayın Hacı Asım AKGÜL
   

       1980 yılında Yozgat’ ta doğdu. İlköğrenimini Yozgat’ ta, orta öğrenimini ise Aydın’ da tamamladı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Maliye Bakanlığında Milli Emlak Uzman Yardımcılığına başladı.

          2009 yılı Kasım ayında İçişleri Bakanlığı’ nın yapmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 31 Aralık 2009 tarihinde Mardin Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği  mesleğine naklen atandı. Bu süreçte teftiş stajını Ankara’ da, İl stajını Mardin’ de,  Kaymakam refikliğini Trabzon’ un Akçaabat İlçesinde, kaymakam vekilliğini  yine Trabzon İlinin Yomra ve Hayrat İlçelerinde yaptı. Akabinde 1 yıl süreyle yurtdışı stajı çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri’ ne gönderildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde  Teksas Eyaletinin, Houston Şehrinin Rice Üniversitesi’ nde  Yabancı dil eğitimi aldı ve ABD yönetim sistemiyle ilgili çeşitli konferans ve seminerlere katıldı.

Kaymakamımız 2012-2015 yılları arasında Balıkesir İli Kepsut İlçesinde görev yaptı. 2015-2018 yılları arasında da Van ili Çatak İlçesinde Kaymakamlık görevinde bulundu. 06.01.2017 tarihinde İç İşleri Bakanlığı tarafından Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Kaymakamımız bu süre zarfında çok fazla projelere imza atmıştır. İlçemizdeki görevine 19.09.2018 tarihinde başlamıştır. Kendisi evli ve iki çocuk babasıdır.